Sitemize Yazı Gönderme

Sitemize yazı gönderme şartları

Yeni bir kuruluş olmamız nedeniyle bize gönderilen her yazıyı titizlikle inceleyip yayınlayacağız.

Sitemize kimler yazı gönderebilir:

Sitemize; Akademisyenler, araştırmacılar ve yazarlar, amatör araştırmacılar, amatör yazarlar ve yazısının yayınlanmasını isteyen deneyimsiz kişiler sitemize yazı gönderebilirler. (deneyimsiz kişilerin yazılarını kısa bir süreliğine kabul edeceğiz).

Sitemize yazı gönderdiğinizde şunları kabul etmiş olursunuz:

A) Yazınız üzerinde redaksiyon (ayrıntılı düzeltme yani yazının özünü bozmadan küçük değişiklikler) yapma hakkımız vardır.

B) Yazınız üzerinde tashih (dil bilgisi kurallarına göre düzeltmeler) yapılacaktır.

 • C) Sitemize yazı göndermek için:
  • Gönderileriniz word dosyasına yazılmalıdır. 11 punto olarak ve düzeltmeler yapılmış olarak gönderilecektir.
  • En az 1 sayfa (A4) yazı olmalıdır. Sayfa sayısında üst sayı sınırı yoktur istediğiniz sayıda yazabilirsiniz. Şayet yazılar 2 sayfadan fazla olursa, tarafımızca yazınız PDF formatına çevrilerek yayınlanacaktır.
  • Yazınızın üst kısmına adınız soyadınız varsa ünvanınız, iş adresiniz, telefon numaranız ve e-mail adresinizi kesinlikle yazmalısınız. Yazmadığınız takdirde yazınız yayınlanamayacaktır.
  • Yazısı ilk defa yayınlanacak olan amatör yazarlar da sitemize rahatlıkla yazı yazabilirler. Bu niteliklerdeki arkadaşlarımız en asgari lise öğrenimi görmüş olmaları gerekmektedir.
  • Akademik ünvanı olmayan yazarlar “araştırmacı yazar“ünvanı ile yazıları yayınlanacaktır. Bu kişiler yazılarını gönderirken “referans yazı göstermeleri” karşılıklı güven sağlayacaktır.
  • Yazılarınız kanunlara aykırı olarak TCK’da suç unsuru oluşturan yıkıcı, bölücü, ayrıştırıcı terörü öven ve buna benzer niteliklere haiz olamaz. Bu tür yazıları gönderdiğinizde kesinlikle yayınlanmayacaktır.
Sitemize nasıl yazı göndereceksiniz?

Sitemize yazı göndermek çok kolaydır. Birinci yöntem olarak info@bilimvekultur.com adresimize word formatında gönderebilirsiniz. İkinci yöntem ise 0553 403 88 04 numaralı telefona kısaca adınızı soyadınızı, e-mail adresinizi ve varsa ünvanınızı SMS olarak yazdığınız takdirde size dönüş yapacağız ve yazınızı isteyeceğiz.

Bilim ve Kültür Dergisi Yönetim Kurulu

Bilimsel gelişmeleri içeren aylık dergi